O projektu Mosty k lidem

V online tréninku na tomto webu Mosty k lidem si můžeš všechny lekce procházet libovolně. Když se na hlavní stránce zaregistruješ,Oválné glosy odkazují
na jiné části tohoto webu.
Kurzor chvíli podrž
a uvidíš, kam odkazuje.
systém Tě postupně provede vším důležitým; každý týden obdržíš několik odkazů a nic Ti neunikne.
Trénink jsem pojal velmi prakticky. Už po prvních třech lekcích získáš jasné kroky, jimiž můžeš hned začít. Pak přibývají další důležité principy a konkrétní návody. Klíčová témata se postupně prohlubují, ukazují více variant nebo další situace, které v celém procesu obvykle nastávají, a co se s nimi dá dělat. S novou odvahou a invencí se pusť do díla, které pomůže k záchraně mnoha lidí v naší zemi a k vytvoření spousty nových neformálních společenství kolem Božího slova! Mnohonásobně jsme si ověřili, že to i v českých zemích je možné!

Online lekce ve třech podobách

      a) Pro někoho jsou nejvíc inspirující VIDEA. Každé trvá kolem pěti minut. Pro lepší kvalitu obrazu si přímo ve videu nastav rozlišení „1080“.
VIDEO / AUDIO / TEXT       b) Někdo dá přednost ZVUKOVÉMU záznamu. Soubory MP3 si můžeš stáhnout a poslouchat kdykoli později. K dispozici jsou celé balíčky MP3 pro jednotlivé oddíly (vždy pod nadpisem oddílu).
      c) Někomu nejvíc vyhovuje vlastním tempem si přečíst TEXT lekce přímo na webu. Jednotlivé lekce si můžeš taky stáhnout ve formátu pdf.

Trénink Mosty k lidem naživo na Zoomu

Vážným zájemcům nabízíme trénink naživo. Vážným zájemcům nabízíme
i trénink naživo.
Každá část začíná krátkým vysvětlením a praktickou ukázkou. To hlavní je ovšem vlastní zkoušení každého účastníka. Nejdřív jen tak mezi sebou a následně i s reálnými lidmi „tam venku“. Pak si vyprávíme, co kolem nás Pán Bůh dělá, a učíme se další věci… Podrobnosti a možnost přihlášení najdeš kliknutím sem.

Finanční zázemí projektu

Co bylo v životech učedníků jinak,
než u spousty dnešních křesťanů?
Tyto webové stránky jsou provozovány ze soukromých zdrojů jako dobrovolná aktivita. Pokud se Ti tady něco líbí, jestliže sis odtud něco stáhl/a nebo jsi někomu ze svých přátel poslal/a odkaz, a zvláště v případě dalšího publikování budeme vděčni, když zvážíš svůj dobrovolný finanční příspěvek. Není to povinné; jde o další rozvoj Mostů k lidem. Podívej se na více informací o financích tohoto projektu a tréninků.

Kdo je za tím

V každém videu v jednotlivých lekcích vidíš na začátku i na konci titulkek s mým jménem. 🙂 Chceš-li zjistit víc o mých zkušenostech ve službě nevěřícím a o vývoji tohoto tréninku, podívej se na tuto samostatnou stránku. Najdeš tam i kousek mojí osobní historie…
Do živé formy tréninku se průběžně zapojují desítky dalších zkušených trenérů a průvodců z různých církevních uskupení.

Rozhovory s praktiky Discovery

Podívej se na kratičká videa s odpověďmi průvodců Discovery na pár otázek:Pokud ve videu nestíháš
sledovat všechny myšlenky,
projdi si i textový přepis pod videem.
Jaké pro Tebe bylo, začít čtení Bible s nevěřícími přáteli? (1:27) Na co jsi je pozval – co jsi jim řekl? (2:14) Stalo se Ti někdy, že nikdo nepřišel? (1:27) Co děláš, když nikdo nepřijde? (0:57)
Najdeš tam i několik psaných vyjádření praktiků Discovery a textovou podobu Rozhovoru, který jsem o Mostech k lidem poskytl pro jedno křesťanské rádio.
Nejsilnější jsou mnohé zkušenosti ze živého tréninku Mosty k lidem:

Inspirace na dalších webech

Inspirací Ti mohou být i DALŠÍ WEBY, které jsem vytvořil nebo na jejichž tvorbě jsem se podílel.
      a) Rozměr navíc je inspirován mými rozhovory s nevěřícími kamarády; je to jakoby pokračování těch různých rozmluv. Část Vertikála se zaměřuje na ilustrace a příběhy pro duchovní oblast. Odkaz na celý web nebo na jednotlivé příspěvky můžeš směle šířit – tedy předávat i svým nevěřícím známým.Akce a pomůcky pro nevěřící
konzultuj s lidmi,
kterým jsou určeny…

      b) Projekt JesusUnseen.cz jsme vytvořili především pro nevěřící mladé lidi ve věku ~18-23 let; myslím ale, že užitek z něho budou mít všechny generace.

Spolupracovníci

Bůh chce,
aby všichni byli zachráněni!

(1. Timoteovi 2:4)
Zde je moje poděkování SPOLUPRACOVNÍKŮM, kteří mi s tímto webem pomáhali:

  • Danny dal dohromady technické zázemí a průběžně pečuje o systém.
  • AndyCatherine se postarali o grafiku webu i videí.
  • Adam, EmilLenka zpracovávali videa (pozadí, zvuky, titulky atd.)
  • Roman, LukášPavel poskytli fotky pro pozadí videí; některé fotky jsou moje, někde pomohl internet…

 


 

Kontakt

Pokud máš otázky, použij prosím tento formulář.
Odesláním tohoto formuláře potvrzuješ, že nám dobrovolně svěřuješ své údaje
podle zásad zpracování osobních údajů spolku Inspiration.


     


     

    Přehled všech lekcí v oddílech    A     B     C     D     E     F     G     H    (PRŮVODCE)